KÜÇÜKKUYU TUR SEYAHAT ACENTASI  TUR SÖZLEŞMESi

I-Tur kayıt için 45 önceden ücretin tamamı ödenmesi gerekir olaki ödeme yapmaması durumunda misafir tura katılmayı iptal etmek isterse bile tur ücretini ödemekle yükümlüdür iptal süresi günibirlik turlarda 30 gün konaklamalı turlarda bu süre 45 gündür.

I-IPTAL-VAZGEÇME-DEĞiSiKLiKLER

1-Küçükkuyu Tur tura katılan kişilerin yeterli sayıya Ulaşamamana bağlı olarak ve gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen İptal edebilir. Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değistirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

2-Tüketicinin gezinin başlamasına 45 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda: tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış olan uçak tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır Varsa cezalan yolcuya yansıtılır.

3- Tarifeli uçuşlarda İsim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Tüketicinin biletini kaybetmesi durumunda ilgili hava yolunun uyguladığı cezayı, tüketici ödemekle hükümlüdür,

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda Küçükkuyu Tur tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonların gezinin başlangıcından 6 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

ll-MÜCBiR SEBEPLER

1-Küçükkuyu Tur, gezi kapsamındaki otel ismlerini, ulasım araclarının hareket saatlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile değiştirmeye veya Tüketiciyi başka acentaya devretme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları örnek programlardır. Tur programlarında belirtilen ekstra turların organize edileceği tarihler rehberin insiyatifi ile değiştirilebilir.

2-Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek herhangi bir savas askeri harekat, kaos, deprem, doğal felaket hallerinde ve veya olumsuz hava koşulları grev, lokav treknik olay ve arızalardan, devlet arası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden ve turun yapılmasını engelleyen yada olağan akışını değiştiren hizmeti sunan asıl ve aracı kurumların elinde olmayan durumlardır ve acentamız sorumlu tutulamaz. Yine bazı ülkelerde Özel giriş koşulları olan bölgelerde yaşanabilecek. Küçükkuyu Tur yetkisi dışındaki aksaklıklar, program değişmeleri hususunda Küçükkuyu Tur Sorumlu tutulamaz.) ve bu mucbir sebepler eğer 45 gün önceden olur ise hiç bir şekilde  ücret iadesi olmaz  acenta tarafından belirlenecek farklı tur tarihleri acenta dahilinde  o tarihlere tur takvimi aktarılır

3-Küçükkuyu Tur buraya ilave edilmemiş ve sair mevzuat uyarınca kendisince tanınan diğer ‘Mücbir Sebepler’ haklarını saklı tutar.

iII -GENEL HÜKÜMLER

1-Uçak-Tren-Gemi ile yapılan yolculuklarda bu taşıma araçlarına gelen zamlar ilan edilen gezi ücretlerine aynı oranda ilave edilir.
2-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici (ler ), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerin bu sözleşmeyi okuyup, Tur kaydını yapmakla hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

3-Bagaj götürme hakkı ülkeden ülkeye değişmektedir, Tura katılan tüketicin : her türlü gezide, 50 cm x 70 cm ebatlarından büyük olmamak kaydı ile 1 valiz uçaklı seyahatlerde ise maximum20 kg. bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Müşteri her türlü fazla bagaj tutarından sorumludur. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

4-Ücretini ödediği halde yerine getirilmeyen bir hizmeti belgelemek dışında müşterinin herhangi bir sebeple tahsis edilen otelde konaklamamak istememesi, tahsis edilen ulaşım aracını kullanmak İstememesi veya kişisel sorunlarından ve mazeretlerinden dolayı hizmeti almak istememesi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Bu durumlarda oluşabilecek tüm diğer aksaklıklardan Tüketici sorumludur.

5-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak acentaya bildirilmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur. Tüketicinin şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

6-Satın alınan hizmete VİZE işlemleri ve hizmetleri Tur programına dahil değildir. Küçükkuyu Tur VİZE KAYNAKLI hiçbir problemden sorumlu değildir. Küçükkuyu Tur vize işlemlerini servis ücreti karşılığında takip etmekte olup konsolosluklar tarafından vize verilmemesi halinde sorumluluğu kabul etmez ve vize ücreti iade edilmez. Vize İşlemleri için ilgili konsoloslukların: talep ettiği tüm evrakların katılımcı tarafından eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Eksik evrak ek evrak taleplerinden Küçükkuyu Tur sorumlu tutulamaz.

7-Müşterinin bir ülkeye vize alamaması veya ilgili Ülke içerisindeki yerel bir Özerk bölgeye girememesi, giriş Noktalarında red edilmesi hallerinin tamamında, alınmış olan uçak, tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen Müşteriye yansıtılır.

8-Grup lideri turun akışı ile ilgili bilgileri müşterilerine anlatmakla yükümlüdür Müşteri ise her aşamada tur ile İlgili bilgileri eksiksiz aldığından Emin olmalıdır. Genele hitaben yapılan açıklamaları duymamış olmak ile yanlış anlamalar olmaktan doğabilecek sonuçlardan Küçükkuyu Tur sorumlu değildir.

9-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici (ler ) bu vhatsap yolu ile kimlik yollamış veya telefonla rezarvazyon oluşturmuş veya ücret ödeyirek her 3 madde dahilindeki fiili eylem kayıt tutanağı yerine geçer ve tur sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmeklke mükelleftir. Sorumluluk boyutunu müşteri dikkate almaz ve gerginlik ortamına devam eder gezinin seyrini  değiştirmek huzursuzluk yaratmak davranışlarından vazgeç.mez ise acente gerekli uyarıları yapar ve gerekirse tutanak tutarak geziden men etme hakkına sahiptir

10-Promosyon turlar acentanın açmış olduğu tarihe mahsus geçerli fiyat  olup fakat mucbir sebeplerden dolayı tur tarihi değişir ise o değişen tur tarihinde aynı promosyon fiyattan gider müşteri  ama müşteri olaki o tarih uymadı başka tarihe  o gün güncel fiyat üzerinden gider promosyon fiyat üzerinden değil

11-Grup içinde uyumsuzluk göstererek huzursuzluk yaratan kuralları ve Tur liderine uymayıp bireysel davranışlar sergileyen. Grupçuluk oluşturarak tur programını değiştirmek İsteyen her müşteri bu davranışlarından dolayı oluşabilecek tüm zararlardan ve ziyanlardan dolayı diğer müşterilere ve Küçükkuyu Tur’ a karşı sorumludur.

12-Her türlü seyahat sigortası işleminde ilgili Sigorta şirketinin kuralları geçerlidir.

13-Bu sözleşmede yazılı olmayan hususlardan 1618SY. 4288SY.IA T A, IHAUFT AA Konvansiyon hükümleri, sivil havacılık kanunu, BK. TTK. Türkiye’nin dahil olduğu uluslar arası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkarılmış Tüzük Yönetmelik / Genelge ve Tebliğler ile Uluslar arası kabul gören Frankfurter Tabelle’nln Türkiye’deki tatbik bulan TÜRSAB Kütühya Çizelgesi hükümleri tatbik olunacaktır.

14- Tüketici Sözleşmeyi kendi ve kayıdını yaptırdığı diğer kişiler adına, tüm hususları kabul etmiş sayılır.