Meksika Küba Turu

SÜPER PROMOSYON
Fiyat
897€ Kişi Kişi
Süre
8 gece 10 Gün
Yolcular
20+

KÜÇÜKKUYU TUR GÜVENCESİYLE Meksika Küba Turu

BUTİK BİR AİLE SEYAHAT ACENTASI OLARAK SEKTÖRDE 11 YIILIK HİZMET VERMEKTEN GURUR DUYARIZ KÜÇÜKKUYU GEZİ KULÜBÜ TURİZM SEYAHAT ACENTASI(8485) DİKKAT ÖNEMLİ TÜM TARİHLER KESİN ÇIKIŞ AŞAĞIDAKİ TARİH VE FİYAT TABLOSU YOĞUNLUK İLE ALAKALI DOLMUŞ OLABİLİR VEYA FİYAT REVİZESİ OLMUŞ OLABİLİR LÜTFEN OFİS İLE TARİH VE FİYAT İLE İLGİLİ GÜNCEL HALİ HAKKINDA BİLGİ ALMANIZ İYİ OLUR TEŞEKKÜRLER
 • Tur Bilgilendirme
 • Tur Programı
 • Tarih / Fiyatlar
 • Galeri
 • Benzer Turlar

Neler Dahil

Kalkış Yeri
Detaylı Bilgi İçin +90 5397011717 numaramızdan veya hızlı iletişim formu sağ açılır sekmesinden öğrenebilirsiniz.
Varış Yeri
Detaylı Bilgi İçin +90 5397011717 numaramızdan veya hızlı iletişim formu sağ açılır sekmesinden öğrenebilirsiniz.

BUTİK BİR AİLE SEYAHAT ACENTASI OLARAK SEKTÖRDE 11 YIILIK HİZMET VERMEKTEN GURUR DUYARIZ

KÜÇÜKKUYU GEZİ KULÜBÜ TURİZM SEYAHAT ACENTASI(8485)

DİKKAT ÖNEMLİ
TÜM TARİHLER KESİN ÇIKIŞ
AŞAĞIDAKİ TARİH VE FİYAT TABLOSU
YOĞUNLUK İLE ALAKALI DOLMUŞ OLABİLİR
VEYA FİYAT REVİZESİ OLMUŞ OLABİLİR
LÜTFEN OFİS İLE TARİH VE FİYAT İLE İLGİLİ GÜNCEL HALİ HAKKINDA BİLGİ ALMANIZ İYİ OLUR TEŞEKKÜRLER

 • 1.Gün
 • 2.Gün
 • 3.Gün
 • 4.Gün
 • 5.Gün
 • 6/7. Gün
 • 6. Gün
 • 7. Gün
 • 8. Gün
 • 9. Gün
 • 10. Gün
1.Gün

ISTANBUL - MEXICO CITY - 02:30 08:35

ISTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:00

İstanbul Havalimanında THY kontuarında buluşma. İşlemleri takiben gece yarısını geçe Türk Hava Yolları ile direkt uçuş ile Meksika’nın başkenti Mexico City yolculuğumuz başlıyor.

TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Meksika ‘nın başkenti Mexico City ‘ye doğru yolculuğumuz başlıyor, Geceleme uçakta.

 

MEXICO CITY TURU

Meksika’nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve OrtaAmerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.

 

Otelimiz: Hotel Marlowe vb.

2.Gün

MEXICO CITY

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.

Extra Tur:

Teotivakan Piramitleri & Frida Kahlo Müzesi Turu -Öğle yemekli- 120usd

Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi, Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur bitimi şehire geri dönüyoruz. Bir sonraki durağımız FRIDA KAHLO müzesi olacaktır. Yapının kobalt mavisi duvarları için Mavi Ev olarak da bilinen Frida Kahlo Müzesi, Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun yaşamı ve eserlerine adanmış tarihi bir ev müzesi ve sanat müzesidir. Mexico City'deki Coyoacán'ın Colonia del Carmen semtinde yer almaktadır. [Bu müze pazartesi günleri kapalıdır. Programa denk gelirse, rehberimiz eşliğinde alternatif program yapılacaktır. Geceleme otelimizde.

 

Otelimiz: Hotel Marlowe 3*vb

3.Gün

MEXICO CITY – CANCUN - 08:30 10:25

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Cancun uçuş saatimiz 8:30, Cancun varışımız 10:25, önce özel aracımız ile Otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için Extra turumuz vardır.

Extra Tur: ISLA MUJERES YÜZME TURU -60 USD*

Cancun Yat limanından Yerel tekneler ile, sahili ve plajları ile meşhur Mohares adasına geçiyoruz, . Cancun Plajlarında güzel ve keyifli bir gün bizi bekliyor.

 

Otelimiz: Wyndham Garden Cancun Downtown 4* vb.

 

4.Gün

CANCUN

Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben serbest günümüz olacaktır.

Extra Tur: Chıchen Itza Maya & Tulum Turu – Öğle Yemekli – 155 USD

Vakit kaybetmeden Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta:

Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir.

Toltek’ler ChichenItza’yı istila etmişolabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Chichen Itza gezisinin ardından TULUM’a gideceğiz. TULUM kıyılarında antik kent ziyaretimizi yapacağız. Bölgedeki turumuzu tamamlayarak Cancun ‘a otele dönüyoruz.

 

Otelimiz: Wyndham Garden Cancun Downtown 4* vb.

5.Gün

CANCUN-HAVANA [KÜBA] 07:40 09:50

Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte Cancun otelimizden hareket ederek Cancun Havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Alanda karşılama ve otele’ e geçiyoruz.Öğleden sonra şehir turumuz vardır.

HAVANA ŞEHİR TURU- ÖĞLE YEMEKLİ TUR

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş,50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur.

Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor.

Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...ATATÜRK büstünü ziyaret edeceğiz. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz… Geceleme Havana ‘da otelde.

 

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.

6/7. Gün

TRINIDAD – SANTA CLARA EXTRA TURU

Bugün serbest günümüz başlıyor. Arzu edenler 1 Gece/ 2 Gün Sürecek olan Trınıdad Konaklamalı bir turumuz olacak

*Katılmayanlar Havana da konaklıyor*

6. Gün

CIENFUEGOS –TRINIDAD-SANTA CLARA TURU

Bu turumuz 1 gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz casa Partıcular yani ev konaklamasıdır. Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeği yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. PlazaMayor,Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda geceleme TRINIDAD’da Casa Particular.

7. Gün

SANTA CLARA -HAVANA

 

Sabah çok erken, kahvaltı sonrası saat 07:30 da SantaClara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, Che Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. SantaClara kent merkezini, tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra Havana’ya geri döneceğiz.

Geceleme Havana’da.

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.

8. Gün

HAVANA

Kahvaltı sonrası Extra turumuz var. Arzu eden misafirlerimiz extra tura katılabilirler.

PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU – 125 USD

Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.

9. Gün

HAVANA-ISTANBUL 09:35 08:30+1

Bugün çıkış yapıyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI ile uçuş saatimiz 09:35

Geceleme uçakta.

10. Gün

İstanbul

İstanbul’a varış 08:30 - Bu gezimizin sonu.

 

Fiyata Dahil Hizmetler:

· TÜRK HAVA YOLLARI ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri ISTANBUL/ MEXICO CITY – HAVANA /ISTANBUL seferi.

· Programda belirtilen tüm turlar tüm transferler.

· 2 gece Mexico City / 2 Gece Cancun / 4 Gece Havana Küba Toplam: 8 Gece

· Programda belirtilmiş yemekler dahildir

· Mexıco Cıty Şehir Turu

· Havana Şehir Turu (Yemekli)

· Küba- Havana’da 3*vb. Otel Konaklama- Kahvaltı servisi vardır.

· Türkçe rehberlik hizmeti

· Zorunlu Sigorta

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

· Küba Vize ücreti (50 USD) *Normal Pasaportlar içindir. Yeşil pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır.

· Programda açıkça belirtilmeyen yemekler.

· EXTRA TURLAR.

· MEKSIKA VİZESİ (Yeşil Pasaport sahipleri için 36 USD dir. Parmak izi alınarak Meksika Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Randevu alınarak gidilir. Bordo pasaportlu misafirlerimiz, online kolay vize ile Meksika’ya seyahat edebilirler. Online vizenizin alınması konusunda Ejder Turizm sizlere destek olacak.

· Pasaportunda geçerli bir ABD vizesi olan misafirlerimiz (Bordo veya Yeşil), Meksika’ya vizesiz seyahat edebilirler.

· Meksika için Bordo Normal Pasaport sahipleri- için Online form doldurup 15 dk da giriş kağıdını şirketimiz temin etmektedir -Ücretsiz)

· TURUMUZUN YABANCI PERSONELLERİ İÇİN TÜM BÖLGELERDE BAHŞİŞLERİ Yerel rehber, Garson ve Kaptanlar için kişi başı bahşiş ücreti: 70 USD

 

EXTRA TURLAR:

· Teotivakan Piramitleri & FRIDA KAHLO MÜZESİ Turu [extra tur ]*Öğle yemekli 120usd

· CHICHEN ITZA MAYA & TULUM TURU (extra tur ) Öğle Yemekli 155 usd

· TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE)1gece/2gün 195 usd

· PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU*öğle yemekli 125 usd

· EXTRA TUR ISLA MOHARES YÜZME TURU -60 usd*

 

 

o 9 ŞUBAT 2025

Uçuş detayları:

 1  TK 184 U 09FEB 7 ISTMEX HK1          0225 0815   

 2  TK 183 X 17FEB 1 HAVIST HK1          0840 0855+1

o 16 ŞUBAT 2025

Uçuş detayları:

1  TK 184 U 16FEB 7 ISTMEX HK1          0225 0815   

2  TK 183 X 24FEB 1 HAVIST HK1          0840 0855+1

OTELLER

2&3 Kişilik Odada Kişi Başı

Single Oda

02-12 Yaş Çocuk

0-2 Yaş Bebek

 

4* OTELLER

 

 

12 MART STOP

STOP

STOP

STOP

STOP

29 NİSAN STOP

STOP

STOP

STOP

STOP

26 MAYIS

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

21 HAZİRAN

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

19 TEMMUZ

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

21 AĞUSTOS STOP

STOP

STOP

STOP

STOP

23 AĞUSTOS

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

14 EKİM

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

25 KASIM

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

12 OCAK 2025 YENİ TARİH

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

21 OCAK 2025 YENİ TARİH

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

09 ŞUBAT 2025 YENİ TARİH

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

16 ŞUBAT 2025 YENİ TARİH

2990 USD

3490 USD

2541USD

897 USD

SÜPER PROMOSYON
From 150€
SÜPER PROMOSYON
From 363€
SÜPER PROMOSYON
From 229€
Antik çağın büyüleyici mirasını keşfedin, Ege'nin berrak sularında serinleyin, leziz Yunan yemeklerinin tadını çıkarın ve unutulmaz manzaralar eşliğinde Akropolis'in görkemini yaşayın.
5 Gün 4 Gece
20+
SÜPER PROMOSYON
From 999€
Hindistan'ın Altın Üçgen Turu, başkent Delhi'nin kültürel zenginlikleri, Agra'nın ünlü Taj Mahal'i ve Jaipur'un sarayları ve renkli pazarları ile ziyaretçileri büyüleyen unutulmaz bir yolculuktur.
7 Gün 5 Gece
20+
Sosyal ağlarda paylaşın

Copyright © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır | Küçükkuyutur | 05397011717

Close

Meksika Küba Turu

Fiyat
897€ Kişi person
Süre
8 gece 10 Gün
Yolcular
20+

  Rezervasyon için lütfen gerekli tüm alanları eksiksiz ve doğru olarak doldurunuz. Form sonrası en kısa sürede Rezervasyon onayı için sizinle iletişime geçeceğiz. *